•   Piątek, 19 kwietnia 2024
Marketing internetowy

Promocja firmy przy pomocy Facebooka - krok po kroku

Jednym z najlepszych sposobów na promocję w sieci jest prowadzenie konta firmowego na Facebook'u. Jako, że FB zrzesza ponad miliard (!) osób z całego świata, daje ogromne możliwości reklamy. Mogłoby się wydawać, że wystarczy tylko stworzyć logo, uzupełnić profil i rozsyłać hasła reklamowe aby osiągnąć sukces. Prawda jest jednak taka, że nawet prowadzenie profilu firmowego wymaga minimum wiedzy o relacjach pomiędzy Internautami. O tym w jaki sposób wykorzystać Facebook'a do reklamy swojego biznesu dowiecie sie poniżej.

Krok pierwszy: Startujesz, gdy będziesz gotowy

Profil na Facebook'u możesz sobie założyć wcześniej, lecz z reklamą wystartujesz dopiero wtedy, gdy Twój biznes plan będzie w 100% gotowy. Nie powinieneś reklamować produktów, jeśli nie masz ich na magazynie. Nie możesz też promować usług, które dopiero zamierzasz wprowadzić. Potrzeba naprawdę sporo czasu, aby przygotować się na "wyjściowo".

Krok drugi: Prowadzisz konto jako firma, a nie osoba prywatna

I musisz o tym zawsze pamiętać. Jako firma będziesz musiał się wykazać odpowiedzialnością za promowanie swojego brandu. Profil uzupełnij o najważniejsze informacje i zamieść dane kontaktowe do siebie. Społeczność oczywiście wie, że reklamujesz swoje produkty i mocno interesuje ich sposób w jaki będziesz to robił. Nie wrzucaj na stronę 10-20 postów dziennie, tylko staraj się zaciekawiać konsumentów. Musisz doprowadzić do sytuacji, w której otrzymasz więcej pytań, niż odpowiedzi.

Krok trzeci: Nie ma miejsca na lenistwo

Jak już osiągniesz rozpoznawalność, a Twoja firma zacznie zarabiać, to nie możesz spocząć na laurach! Wielu młodych, początkujących przedsiębiorców zaniechało działania na Facebook'u w momencie największego sukcesu. Takie zachowanie sprawia, że zaczynasz stawać w miejscu, a klienci po prostu od Ciebie odejdą, bo zauważą Twoje podejście (jakże zmienne). Rzetelne prowadzenie konta będzie dla Ciebie działać na plus. Z miesiąca na miesiąc będziesz zarabiał więcej, ale staraj się o tym nie myśleć, tylko patrzeć do przodu.

Reklama na Facebook'u sprawi, że staniesz się rozpoznawalny. Sami przecież codziennie aktualizujemy nasz profil, aby tacy jak Ty wiedzieli o czym piszemy. Rób to samo co my, a z pewnością osiągniesz sukces!

 

Zobacz również