•   Sobota, 22 czerwca 2024
Przesyłki i dostawa

Dostawa przesyłek sądowych

Pracujesz w sądzie i zastanawiasz się, co jeśli będzie trzeba wysłać jakiś dokument? Gdzie się wtedy zgłosić? Jak to wygląda? Sprawa nie jest taka prosta, ponieważ od kilku lat ciągle trwają spory o to, kto właśnie te pisma będzie dostarczał. Ciągle walczy ze sobą PGP z Poczta Polską. Przetarg, który miał miejsce dwa lata temu, udało się wygrać PGP, z powodu cen, które zostały bezkonkurencyjne przez firmę przebite. Zaproponowali oni znacznie lepsza ofertę, która była o paręnaście milinów niższa niż w przypadku Poczty Polskiej.

Tego roku odbył się kolejny przetarg, który także dotyczył przesyłek sadowych. Wszelkie pisma do światków, oskarżonych, wezwań do zapłaty i do stawienia się w sądzie nie będzie już dostarczać PGP. Co jest tego przyczyną? Przede wszystkim, to, że Poczta Polska, tym razem przebiła ofertę tej firmy, więc to jej przypadło na kolejne dwa lata to zadanie. Decyzji, która miała zadecydować o tym, kto spór wygrał, była wyczekiwana nie tylko w mediach, ale także w Internecie. Mimo iż, nie wszyscy się tym interesowali, to bardzo dużo ludzi było ciekawych jak ten spór się potoczy. Jednak z góry było wiadomo, po czyjej stronie będzie wygrana. Oczywiście, sprawa była korzystna dla Poczty Polskiej, która zaproponowała tak małe ceny, że PGP nie było w stanie przebić oferty. Możemy zobaczyć, że właściciel PGPO, nie był z tego zachwycony, a nawet złożył skargę, w której mówi o tym, że jest to pakowanie się w kłopoty, ponieważ przy takich cenach nie da się nic dostarczyć. Minusem jest to, że państwo będzie musiało dopłacać do poczty, gdyż nie da sobie ona rady, gdyż podyktowane ceny są absurdalnie niskie. To, jak to będzie w rzeczywistości wyglądać, sami się przekonamy. Tymczasem przyjrzyjmy się, jakie usługi proponuje nam poczta oraz co możemy znaleźć w jej placówkach.

Poczta polska

Jest to operator państwowy.  Możemy tam wysłać paczkę lub list. Tu jednak się nie kończy to, czego możemy w placówce poczty dokonać. Znajdziemy tam także inne usługi. Mamy możliwość między innymi na zapłacenie rachunków za prąd, gaz itp. wykonywać możemy również przelewy. Oczekując w kolejce, mamy okazję pooglądać gazety, które możemy sobie kupić, przeróżne książki kucharskie, zabawki, malowanki, a nawet jakąś przekąskę. Nie brakuje tam także pocztówek czy kartek walentynkowych.

Poczta oferuje nam przesyłki zarówno krajowe, jak i te, które poza granice polski wyruszają. Możemy tam wysłać list ekonomiczny, polecony czy priorytet. Istnieje także taka usługa jak wysyłka zwierząt. Taka przesyłka trwa tylko 24 godziny, aby zapewnić odpowiednie warunki do przeżycia. 

Zobacz również