•   Poniedziałek, 20 maja 2024
Marketing internetowy

Designerskie strony - moda czy sposób na kasę?

Czym jest nowoczesność? Zapewne dla każdego znaczy coś indywidualnego. Dla jednych będzie to strona internetowa oparta o nowoczesną grafikę, zaś dla drugich - czytelna witryna z merytorycznymi informacjami. Wygląd strony internetowej ma oczywiście wpływ na poziom jej zainteresowania. Wiele zależy od branży, sporo od wieku Internautów ale najwięcej od jej przejrzystości. Zapraszamy do lektury.

Design i jego wpływ na pieniądze

Jeśli czytają nas osoby posiadające swoją stronę (pewnie jest Was więcej, niż 90%) to zapewne wielokrotnie myśleliście o zmianie designu. Zastanówcie się teraz, jakie strony Wam się podobają. Może są to witryny ze świetną grafiką flash, mnóstwem skryptów oraz muzyką? A może będą to strony oparte o prosty skrypt, przejrzyste i szybko się ładujące. Są gusta, guściki i jest też miejsce na logikę.

Jak konsumenci oceniają Twoją stronę?

Tak naprawdę konsumenci nie czytają stron, a zwyczajnie je "skanują" w poszukiwaniu najbardziej wartościowych informacji. Idąc tym tropem dojdziemy do momentu, gdy zainteresujemy się czasem ładowania witryny i jej przystosowaniem do urządzeń mobilnych. Musicie wiedzieć, że konsumenci nie lubią nagromadzenia skryptów, kalendarzy czy okienek pop-up. Jeśli Wasza witryna jest sklepem - tym bardziej. Konsument chce widzieć prostą, w miarę ładną stronę, lecz grafika nie może być jej najważniejszą częścią.

Designerskie strony - moda czy sposób na kasę?

A co ze stronami, które są "wypasione"? One również mają swoich zwolenników, choć sprawa wiąże się z brandingiem (branżowość). W dziedzinie grafików komputerowych magnesem na klientów będzie pokazanie się z jak najlepszej strony, czyli prowadzenie designerskiej, wypasionej witryny firmowej z bogatym portfolio. J

Jak zatem widzicie - są gusta, guściki i są też branże. W dziedzinach typowo technicznych nie ma sensu budować "wypasionej" strony. Jeżeli nasza firma zajmuje się odzyskiem złota, to konsumentów zainteresuje cennik, a nie wygląd witryny. Wśród web developerów, grafików i nawet pozycjonerów design może mieć znaczenie i ich strony będą musiały bronić się same.

A Wy? Jakie strony internetowe preferujecie? Stawiacie na styl, nowoczesność i design, a może na prostotę i interfejs? Piszcie pod tematem!

Zobacz również