•   Poniedziałek, 15 lipca 2024
Przesyłki i dostawa

Jak opłacić przesyłkę?

Kady z nas z pewnością znalazł się w sytuacji, że musiał wysłać do kogoś paczkę. Dotyczy to nie tylko tych osób, które prowadza sprzedaż w Internecie, ale także takich, które, na co dzień nie mają styczności ze sklepami z sieci.

Wielu ludzi ma członków rodziny w dalszych częściach polski lub nawet poza jej granicami. Jeżeli jest to osoba, która ma dzieci, a my jesteśmy babcia lub wujkiem czy tez rodzicami chrzestnymi, to dość często się zdarza, że wysyła się takim pociechom prezenty. Mimo iż, nie zawsze jest to coś dużego, to i tak bardzo cieszy odbiorcę. Jeżeli jednak, jesteś dopiero początkującym, to powinieneś wiedzieć jak i gdzie wysłać taka przesyłkę, aby doszła nie tylko cała, ale także w ogóle dotarła do odbiorcy.

W przypadku, kiedy ktoś nadaje przesyłkę po raz pierwszy, to wydaje mu się to niezmiernie trudne i skomplikowane. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ o ile wybierzemy odpowiedniego dostawcę, to wszystko pójdzie bardzo łatwo i szybko.

Zabezpieczenie przesyłki

Jak powinno wyglądać pakowanie przesyłki? Te kwestie powinniśmy znać, jeżeli się za taką czynność zabieramy. Wszystko jednak zależy od tego, co wysyłamy. Jeśli misia czy inną pluszowa zabawkę, to nie musimy się obawiać o to, że nie dotrze nam w całości albo zniszczone. Jednak musimy pamiętać o tym, aby taką paczkę zabezpieczyć przed wilgocią, ponieważ w takimi wypadku, niestety może się zdarzyć, że wysyłka będzie wilgotna. Nie zapominaj, że porządny dostawca, do takiej sytuacji nie dopuści, ale musimy mieć to na uwadze.

W przypadku, jeśli nadawana paczka zawiera przedmioty, który mogą się nie tylko stłuc czy odkształcić, ale także popękać, jeśli są delikatne, musimy pamiętać nie tylko o odpowiednim zabezpieczeniu produktu, ale także o poinformowaniu dostawcy o tym fakcie poprzez umieszczenie naklejki z odpowiednim napisem. Nie zapominajmy także o tym, aby wykorzystać pudełko, które będzie odpowiadało rozmiarowo temu, co wysyłamy. Nie może pono być za duże, ponieważ będzie za dużo wolnych przestrzeni. Nie można także użyć kartonu, który jest na styk, gdyż nie będziemy mieli możliwości prawidłowego zabezpieczenia przedmiotów.

Dostawca i opłaty

Jaki jest najlepszy i najszybszy sposób na opłacenie przesyłki? Oczywiście transakcja przez Internet. Jak top przebiega i jak wszystko zrobić, aby się nie pogubić? Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że najpierw dokonujemy opłaty za paczkę, a później dopiero wręczamy ją kurierowi. Zanim jednak to zrobisz, to musisz wpisać na stronie dostawcy odpowiednie dane, aby przesyłka mogła zostać wysłana. Zapłacić możemy kartą, przelewem lub wykupić odpowiedni abonament, jeśli jest taka możliwość. 

Zobacz również