•   Niedziela, 23 czerwca 2024
Podstawy SEO

Produktywny Copywriting - Cechy dobrego pisarza cz.2

Copywriter to osoba, która zajmuje się analizą treści oraz ich tworzeniem. Najlepsi pisarze nie muszą się przejmować brakiem zleceń, ponieważ mają ich na tyle, że sami szukają osób do pomocy. Polski biznes Internetowy oparty jest w większości na tekstach. To oznacza, że w Polsce ciągle brakuje pisarzy i choć pojawiają się nowi - trudno o ich angaż, jeśli nie wykażą się terminowością oraz rzetelnością. Jakie są cechy dobrego pisarza, którego pragnie duża agencja marketingowa? Tego dowiecie się poniżej.

Cechy dobrego pisarza

Oprócz lekkiego pióra istotnym elementem charakterystyki pisarza będzie lekkość w uczeniu się nowych rzeczy. Musicie zdać sobie sprawę z tego, że copywriting często staje się nie pracą, lecz pasją oraz stylem życia. Copywriterzy - Ci z najwyższej półki swój wolny czas zazwyczaj spędzają na ... czytaniu informacji, budowaniu swojej wiedzy na tematy nieznane i odpoczynku. Pożądanym copywriterem będzie osoba, która szanuje swoich klientów. Mowa oczywiście o trzymaniu się terminów oraz cen. Agencje szukają osób, które dostarczą im treści przed terminem końcowym, który zazwyczaj określany jest jako Deadline. Z obserwacji zachowań pisarzy wynika, że za samo dotrzymanie terminów mogą oni liczyć na większe apanaże z tytułu zaufania. Statystycznie co dziesiąty pisarz jest na tyle rzetelnym, aby nie przejmować się zleceniami i sytuacją finansową.

Znajomość własnej branży

Copywriting to też branża i dobry pisarz powinien się w niej rozwijać. Absolutnym mistrzostwem będzie szukanie informacji o wpływie tekstów na pozycje stron w Google, jak również badanie zagadnienia "Content Marketing" i jego możliwości pozycjonerskich. Szacuje się, że co drugi pisarz jest ściśle powiązany z branżą SEO, a copywriting traktują jako oddzielną profesję i sposób na badanie algorytmów Google.

Jeśli ktokolwiek z Was jest copywriterem lub planuje rozpoczęcie kariery w tej branży, to istotnym będzie jej zrozumienie. Na początku wszystko może się układać dobrze, lecz trudno o uniknięcie błędów, które popełnia niemal każdy pisarz. Jeśli macie do nas pytania na które chcecie znać odpowiedź, to zapraszamy do dyskusji pod tematem.

Zobacz również