•   Piątek, 19 kwietnia 2024
Strony www

Zrób sobie własną stronę internetową, a Twoja firma osiągnie sukces!

Trzeba przyznać, że stworzenie dobrej (przynoszącej realne zyski i korzyści) strony internetowej to nie lada wyzwanie. Dlatego na pewno przyda Ci się niezbędny przewodnik po tym, co Twoja strona internetowa powinna posiadać, aby poprawić liczbę odwiedzin, popularność i skuteczność Twojego serwisu! Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący poszczególnych aspektów tworzenia stron internetowych. Przeczytaj go koniecznie!

Po co nam w ogóle strona internetowa?

Zacznijmy od tego, że strona internetowa jest ważnym elementem w całej naszej strategii marketingowej. Generalnie to jest reguła powszechnie znana, ale czy powszechnie stosowana? Trzeba przyznać, że praktycznie każdy biznes, bez względu na swój charakter, potrzebuje dziś strony www. Przede wszystkim Internet jest idealnym miejscem, w którym można zaprezentować szerszemu gronu odbiorców swoje produkty czy usługi. Oczywiście jest to niezwykle istotne szczególnie dziś, kiedy sieć oplata niemalże wszystkie nasze mobilne urządzenia, którymi coraz chętniej posługujemy się w codziennym życiu. Dlatego też zastanów się przez chwilę, ile razy dziś korzystałeś już ze swojego smartfona, komputera, czy tableta? Pomyśl o tym jak często wchodziłeś na wyszukiwarkę Google w poszukiwaniu jakiejś ważnej dla Ciebie informacji, a teraz zastanów się czy to, co prezentuje twoja firma w Internecie, jest ciekawe i warte uwagi?

Przede wszystkim strona internetowa jest dziś pierwszym miejscem kontaktu, to Twoja wystawa sklepowa: albo zachęci klienta do wejścia, albo odrzuci go na dzień dobry. Dlatego zastanów się, czy wszedłbyś do sklepu, który wygląda jak sklep Społem z czasów PRL-u, zaniedbany i nie odnawiany od wieków, z niemiłą obsługą i słabym asortymentem? Pomyśl - a co, jeśli potencjalny klient nie może Cię nawet znaleźć, skąd ma wiedzieć, że istniejesz, jeśli szuka Cię tylko poprzez wyszukiwarkę Google? Pomimo iż wydaje się to niewiarygodne, nadal ponad 40% małych i średnich firm nie posiada własnej strony internetowej. Musisz być świadom tego, że Nawet jeśli jesteś obecny w mediach społecznościowych, działanie online bez strony www jest po prostu nierozsądne, ponieważ strona www jest niezbędną częścią Twojej całej strategii marketingowej.

Strona internetowa, a liczba odwiedzin na niej…

Generalnie rzecz ujmując za każdym razem, kiedy tworzysz nowy biznes i nową stronę internetową, bądź Twój istniejący już serwis nie ma takiej liczby odwiedzin i skuteczności, jakiej byś od niego oczekiwał, zastanawiasz się, co trzeba zrobić by stworzyć wspaniałą i sprawną stronę www, która będzie po prostu przyciągać klientów. Przede wszystkim jest to problem, z którym boryka się wielu przedsiębiorców. Najpierw zadajesz sobie pytania typu: Dlaczego moja konkurencja radzi sobie lepiej ode mnie, skoro mój talent i moja oferta jest lepsza?

Zobacz również