•   Wtorek, 5 grudnia 2023
Przesyłki i dostawa

Jak tanio wysłać przesyłkę?

Wiele osób bardzo często wysyła paczki dla swojej rodziny, która mieszka gdzieś w dalszych okolicach polski. Są to zwykle prezenty dla dzieciaków, malowanki, zabawki czy nawet jakieś ubranka. Nadają je zwykle babcie, albo ciocię, które uwielbiają maluch i jak tylko zobaczą sklepie coś ciekawego, to od razu przychodzi im na myśli wnuczka czy siostrzeniec. Nie mając swoich dzieci lub jeśli są one już dorosłe, wysyłanie paczek do takich maluchów daje nie lada frajdę. Co najlepsze jest to radość nie tylko dla dziecka, ale także dla nadawcy przesyłki.

Gdzie zwykle wysyłamy taką przesyłkę? Oczywiście pierwszym punktem jest poczta. Bierzemy paczkę i zanosimy, a tam dostajemy karteczkę, którą wypełniamy i kilka dni później dzwoni ktoś z rodziny, że właśnie dotarła. Zdarzyło CI się kiedyś, że paczka nie dotarła w całości lub zawartość była potłuczona, połamana itp.? jeśli tak, to nie zawsze znaczy, że jest to wina dostawcy. Może się okazać, że jest to Twoja wina, ponieważ paczka źle była zapakowana. Mimo iż, już pewnie całkiem sporo czasu pakujesz i wysyłasz prezenty do swoich bliskich, może się okazać, że przez tyle lat, robiłaś to źle.

Prawidłowe pakowanie

Jeśli chcesz, aby paczka dotarła cała i nieuszkodzona, to powinnaś wiedzieć jak prawidłowo zająć się pakowaniem jej zawartości. Przede wszystkim, należy pamiętać, że nie pakuje wszystkiego w papier i nie okręcajmy taśmą, ale używamy w tym celu porządnego pudełka. Powinno ono być mocne i trwałe, dzięki czemu, zawartość nie będzie mogła ulec zgnieceniu. Dlatego, musisz pamiętać o tym, że pakowanie jest bardzo ważne, gdy decyduje o tym, w jakim stanie dotrze twoja przesyłka.

Bardzo istotne jest także to, żeby w razie wysyłania rzeczy, które są plastikowe lub szklane, były odpowiednio zabezpieczone. Jest to konieczne, ponieważ ochroni przedmiot przed zniszczeniem. Czym możemy zabezpieczyć? Najlepiej jest posiadać kulki styropianowe, które wsypujemy do pudełka. Są one lekkie oraz elastyczne, więc nie będziemy odpłacać za wagę.

Nie przepłacaj

Skoro już potrafisz dobrze zapakować paczkę i wiesz jak chronić ją przed uszkodzeniami, to powinna także posiąść wiedzę ma temat wysyłki. Jak wiadomo, chodzenie za każdym razem na pocztę nie jest wygodne. Dlatego, dużo lepszym sposobem będzie zamówienie kuriera. Możesz to zrobić przy pomocy Internetu. A więc nie musisz się w ogóle ruszać z domu. Myślisz, że kurier jest drogi? Nieprawda, zawsze możemy znaleźć różne oferty i niskie ceny. Oczywiście znajdzie się i droższy, ale to zależy tylko od Ciebie, niekiedy jednak firma proponuj kilka cen kurierów. Ty możesz wybrać tego tańszego, a za przesyłkę wyjdzie Ci niewiele, a co najlepsze, nie będziesz musiała stać w korkach, żeby dostać się z paczką na pocztę. 

Zobacz również