•   Sobota, 22 czerwca 2024
Strony www

Optymalizacja bloga

Prowadzenie bloga internetowego w ostatnich latach stało się nie tylko pasją i pomysłem na podzielenie się ze światem swoimi przemyśleniami czy opiniami, ale także świetnym pomysłem na biznes. W internecie znajdziemy wiele blogów o różnej tematyce, które czytane są codziennie przez setki, a nawet tysiące osób. Osoby zajmujące się prowadzeniem tych stron często spędzają wiele godzin nad tworzeniem tekstów oraz grafik. Coraz częściej na takich blogach umieszczane są też filmy oraz krótki artykuł. Jednak same treści nie wystarczą. Ważne jest też pozycjonowanie danej strony oraz jej optymalizacja i reklama.


Niezwykle ważna z punktu widzenia pozycjonowania, ale też i reklamy jest optymalizacja bloga pod kątem SEO. Dzięki niej nasz serwis o wiele łatwiej indeksuje się w wyszukiwarce Google oraz zdobywa wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Do optymalizacji blogów stawianych na oprogramowaniu WordPress znajdziemy wiele programów oraz wtyczek, które możemy zainstalować bezpośrednio z poziomu panelu administracyjnego strony.

Podstawowym działaniem podczas optymalizacji strony lub bloga jest zadbanie o odpowiednio długie i unikalne artykuły. Google nie przepada za krótkimi tekstami, więc dłuższe teksty mają większą szansę znaleźć się na czołowych pozycjach w wynikach wyszukiwania. Wtyczki odpowiedzialne za optymalizację bloga dają możliwość dodania dodatkowych znaczników m.in. "title" w odpowiednich miejscach w naszych wpisach. Podobnie jak w przypadku treści tak samo tytuł powinien być odpowiednio zoptymalizowany. Nie powinien być dłuższy niż 65 znaków oraz zawierać zrozumiałą dla odbiorcy treść.

Jeżeli mowa o treści, to warto jeszcze wspomnieć, że powinna być ona nasycona sporą ilością słów kluczowych, które powiązane są z tematyką strony. Nie powinniśmy jednak z nimi przesadzać, aby zachować sens i składnię zdań. W innym przypadku nasza strona może zostać odebrana jako spam i zostać wykluczona z wyników wyszukiwania.

Ważne z punktu widzenia optymalizacji jest też umieszczanie różnego rodzaju opisów m.in. krótkich opisów artykułu oraz dodawania do obrazków alternatywnych tekstów i tytułów. Wszystkie te zabiegi mają na celu poprawę pozycji naszej strony oraz ułatwienie pracy osobie pozycjonującej nasz blog.

Zobacz również