•   Piątek, 19 kwietnia 2024
Podstawy SEO

Zaczynasz SEO? Oto kilka podstaw, które musisz znać!

Pozycjonowanie to trudna sztuka, ponieważ wymaga sporo wolnego czasu oraz analizowania algorytmów Google. Nie brakuje osób, które same chcą poznać ten świat i wypromować swoją markę w sieci przy pomocy katalogów, artykułów blogowych, linków oraz płatnych platform. Nie brakuje też tych, którzy nie mają czasu na reklamę i chcą zlecić SEO firmie zewnętrznej. Postanowiliśmy napisać kilka podstaw dla tych, którzy przynajmniej w tym momencie chcieliby zaoszczędzić na SEO i spróbować samemu wynieść witrynę na wyżyny pozycji. Zapraszamy do lektury.

Masz stronę? Ok, a mobilną też?

Wiele osób zapomina o tym, jak ważna jest witryna w wersji mobilnej. Tworzą stronę deskopową, zaczynają ją pozycjonować, lecz nie osiągają żadnych wyników. Powodem tego stanu rzeczy jest wpływ wersji mobilnej na algorytmy Google. Jako, że niemal 40% ruchu generowanego w sieci pochodzi z urządzeń mobilnych, Google liczy o dbałość strony pod tym kątem. Znanych jest wiele przypadków witryn, które po kilku latach okupowania TOP10 nagle wypadły poza pierwszą TOP50. To efekt zaniedbania wersji mobilnej lub całkowitego zaniechania w kwestii jej wdrożenia.

Optymalizacja kodu oraz treści

Każda strona internetowa, nawet oparta na darmowym skrypcie musi zostać zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek. Musimy zadbać o tagi, body, head oraz pozostałe sekcje w kodzie strony. Optymalizacja ma przedstawić naszą stronę w jak najlepszy sposób. Podobnie jest z treściami. One również muszą zostać zoptymalizowane. Paradoks jest taki, że o optymalizację kodu musimy zadbać tylko raz, ale w przypadku tekstów mowa o przynajmniej 20 minutach pracy tygodniowo.

Słuchaj wielu, wybierz co najlepsze

Przed rozpoczęciem działań właściwych warto poczytać i oglądnąć filmy o metodach pozycjonowania. Warto posłuchać wielu specjalistów, a nie tylko jednego i wybrać taki model pozycjonowania, który zapewni stabilny początek. W sieci dostępnych jest wiele for internetowych ze specjalistami, którzy za darmo pokażą Wam, w jaki sposób należy wystartować.

Wersja mobilna, jej optymalizacja oraz optymalizacja strony deskopowej wraz z dbałością o Content Marketing - wydaje się sporo, prawda? Wbrew pozorom to proste czynności, które mogą zagwarantować efekt, choć niewielu o nich pamięta. Bądźcie mądrzejsi od swojej konkurencji i już dziś zacznijcie SEO w sposób, jaki przedstawiliśmy Wam powyżej. Powodzenia

Zobacz również