•   Poniedziałek, 15 lipca 2024
Strony www

Zmiana wytycznych Google dla webmasterów

Wyszukiwarka Google używana jest przez większość osób korzystających z Internetu. Z usług tej firmy korzystamy w wielu dziedzinach naszego działania w sieci. Nie dziwi więc nikogo fakt, że od czasu do czasu firma Google publikuje wytyczne dotyczące stron w Internecie oraz wymagań, jakie powinna spełniać strona, która ubiega się o wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania.


Pierwszą wskazówką, jaka firma Google podsuwa osobom tworzącym i zarządzającym stronami www jest zabezpieczanie połączenia z witryną internetową protokołem HTTPS. Wiele sklepów internetowych już korzysta z takiego rozwiązania, skutecznie zabezpieczając transakcje swoich klientów przed ingerencją osób trzecich. Coraz więcej stron internetowych także wprowadza szyfrowanie połączenia. Jest to rozwiązanie, które ma wzbudzić zaufanie w odbiorcach treści publikowanych w sieci.

Kolejną sprawą, na którą Google chce zwrócić uwagę webmasterów, jest dostosowanie stron do odbiorców z wadą wzroku oraz dostosowanie tworzonych witryn internetowych do czytników ekranów. Tego typu strony są bardziej uniwersalne i pozwalają bez problemu przeglądać ich zawartość osobom z różnymi chorobami m.in. wzroku lub słuchu.

Jedna z ważniejszych wytycznych dla tworzących witryny jest budowa stron dostosowanych do różnych urządzeń m.in. tabletów, komputerów stacjonarnych, notebooków oraz telefonów. Wersję mobilną powinien posiadać każdy sklep internetowy, który ma przynosić zyski jego właścicielom. Praktycznie każdy z nas korzysta już z urządzeń mobilnych do zakupów w sieci oraz przeglądania Internetu. Powinniśmy więc zadbać, aby strony prowadzone przez nas dostosowane były do nowych realiów e-sprzedaży.

Dodatkowo Google opublikowało jeszcze kilka wytycznych, które powinny spełniać nowoczesne strony internetowe przyjazne użytkownikom oraz aspirujące do czołowych miejsc w wynikach wyszukiwania. Warto wprowadzić tego typu rozwiązania, gdyż wpływają one na nasze przychody oraz łatwość obsługi naszej strony www. Nie bójmy się nowych rozwiązań, gdyż dzięki nim nasze przedsiębiorstwo zyska spore ilości pieniędzy. Szczególnie ważnym punktem, który należy wprowadzić w życie, jest ten o wymogu stworzenia wersji mobilnej naszej strony www.

Zobacz również