•   Poniedziałek, 15 lipca 2024
E-commerce

Jak dobrze zaprojektować sklep internetowy?

Sklepy internetowe w dzisiejszym handlu odgrywają niebagatelną rolę. Istnieją w prawie każdej dziedzinie biznesu i są źródłem wysokich zysków. Jednak droga do świetnego zarobkowania w Internecie jest długa i żmudna. Nic nie przychodzi lekko, a aby odnieść sukces potrzebny jest doskonały schemat działania marketingowego. Samo założenie sklepu również nie jest do końca łatwe – trzeba zadbać o każdy detal, pokazać się z najlepszej strony i od początku budować swoją pozycję profesjonalisty w swojej dziedzinie. Powinieneś być świadomy jak zaprojektować przyjemny w korzystaniu sklep dla twojego klienta.

Aby dobrze wybrać platformę sklepową warto posłużyć się opiniami innych właścicieli e-sklepów. Prawie wszystkie platformy mają wybór pakietów w zależności od potrzeb klientów. Wybór funkcji, szablonu i modułów może okazać się kluczowy dla dalszego rozwoju i personalizacji biznesu.

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania swojego e-biznesu?

  1. Architektura strony

Postaw na prostotę i łatwość w obsłudze. Zresztą jedno wynika z drugiego. Układ strony powinien być intuicyjny dla klienta, który chce szybko znaleźć to, czego szuka. Przebijanie się przez masę podstron, skomplikowane wybory, kliknięcia skutecznie odstrasza nawet zdeterminowanego klienta. To samo się dzieje, gdy do dokonania zakupu konieczna jest rejestracja. Jeszcze gorzej jeśli ta rejestracja polega na przewijaniu się przez parę stron i skomplikowaną aktywację. W dzisiejszych czasach wszyscy chcą szybko i prosto. Unikaj tych elementów, które nie są konieczne do funkcjonowania sklepu, a jedynie komplikują cały proces zakupu.

  1. Layout

Każdy chce zostawić po sobie dobre wrażenie. Każdy chce również wywołać dobre wrażenie w pierwszych sekundach zetknięcia się Klienta ze stroną sklepu internetowego. Złe odczucia trudno zmienić, dlatego trzeba zadbać o doskonałą szatę graficzną już na samym początku. Musi ona być tożsama z marką i całą identyfikacją wizualną. Trzeba zadbać o kolory, logo, ikony, zdjęcia, rozmieszczenie. Strona musi być estetyczna i przejrzysta. Musi zachęcać do zakupów! Trudnym tematem są liczne animacje oraz automatycznie włączana muzyka na stronie. Warto tego unikać, gdyż jest to grząski grunt pod nogami. Najważniejsze jest dobre wyeksponowanie produktów, opisów i cen. Neonowe kolory przydadzą się jedynie do zaznaczania promocji.

  1. Rozbudowa funkcjonalności

Już przy wyborze platformy sklepowej i oprogramowania trzeba sobie założyć, że nasz biznes będzie się rozwijał, a my musimy mieć opcję rozszerzenia naszych funkcji i możliwości. Trzeba tak dobrać platformę, aby miała ona taką opcję. Pozwoli to zaoszczędzić czas związany z przenosinami sklepu na inny serwer.

Myśl pozytywnie i przyszłościowo!

Zobacz również