•   Sobota, 22 czerwca 2024
Platformy sklepowe

Shoper - wszechstronne rozwiązanie

Oprogramowanie dla sklepu internetowego powinno zawierać wiele interesujących funkcji, nawet jeśli aktualnie nie są one nam potrzebne. Jeśli nasz sklep internetowy dopiero rozpoczyna działalność, musimy liczyć się z tym że jego możliwości wzrosną a wtedy potrzebne nam będzie oprogramowanie o szerszej funkcjonalności.

Oprogramowanie Shoper spełnia te warunki, gdyż nie posiada zbyt wielu ograniczeń jeśli chodzi o techniczne aspekty prowadzenia sklepu internetowego. Po pierwsze, jest ono dosyć tanie. Może dla laika to dziwne, ale maksymalna cena rzędu 1500 złotych to faktycznie mało jeśli weźmiemy pod uwagę, że otrzymujemy kompletny silnik sklepu internetowego.

Shoper umożliwia dwa sposoby rozliczeń z użytkownikami. Pierwszy z nich to abonament, drugi to opłata za licencję. W przypadku abonamentu, właściciel sklepu internetowego ma limitowaną ilość wystawianych w sklepie produktów. W przypadku zakupu licencji, taki limit nie istnieje. Producent oprogramowania udostępnia również za darmo aktualizacje i wsparcie techniczne.

Shoper integruje się z innymi platformami sprzedażowymi wśród których są Świstak i Allegro. Warto też dodać, że integracja z Facebookiem jest darmowa, podobnie jest z porównywarkami cen. Opcja integracji z hurtowniami jest dodatkowo płatna.

Wadą tego oprogramowania jest brak drukarki fiskalnej. Za moduł fakturowy musimy dodatkowo zapłacić. Niektórzy użytkownicy narzekają również na niedopracowanie interfejsu (np. brak możliwości wprowadzania osobnych cen brutto i netto dla jednego produktu).

Cieszy z kolei wsparcie dla różnych metod wysyłki a więc Poczty Polskiej, firm kurierskich i paczkomatów. Dodatkowo, Shoper obsługuje szybkie płatności online jak i też obsługę kart kredytowych.

Zobacz również