•   Poniedziałek, 15 lipca 2024
Platformy sklepowe

Załóż sklep z Selly shop

Masz pomysł na e-biznes i chcesz go zrealizować w jak najlepszy sposób? Nie wiesz jak to zrobić? Selly Shop daje ci świetną możliwość założenia sklepu internetowego w prosty i tani sposób. Chętnie także pomoże w razie pytań i problemów. Jest to jedna z najlepszych platform sklepowych, z których korzystają takie marki jak Belvene, Morganti, Green Point, Young Reporter bądź Max Moto. Nie ma branży, dla której ta platforma była nieodpowiednia – Selly dopasuje się do wszystkich twoich wymagań.

Aby rozpocząć swoją działalność w Internecie musisz wiedzieć parę rzeczy: jak założyć e-sklep, jaki wybrać skrypt sklepu, jak zadbać o zaopatrzenie sklepu, integrację z innymi serwisami i hurtowaniami oraz o marketing, czyli szeroko pojętą promocję i zdobywanie klientów.

Rozpoczynamy!

Wybór platformy sklepowej może okazać się problematyczny, jednak jeśli tylko zapoznamy się z ofertą Selly możemy czuć się przekonani. Podstawowy pakiet dla początkujących lub właścicieli małych i średnich firm kosztuje jedynie 99 zł na miesiąc przy okazji oferując nam nie mały zestaw funkcji. Jeśli nie jesteście pewni, czy ta opcja jest dla was – skorzystajcie z 30 dniowej wersji demonstracyjnej. Wtedy z czystym sumieniem możemy podjąć decyzję.

Pamiętajcie, żeby podczas wybierania platformy myśleć perspektywicznie i przyszłościowo. Może za jakiś czas będziecie chcieli poszerzyć działalność i zawojować rynek. Upewnijcie się, że wasza platforma daje wam taki możliwość, zapoznajcie się perspektywą indywidualizacji sklepu. Myślcie o dynamicznym rozwoju!

Integracja? O co chodzi?!

Wraz z postawieniem sklepu na platformie warto podpisać umowę z firmami oferującymi szybkie systemy płatności, takie jak PayPal, PayU i tym podobne. Drugą bardzo ważną umową do podpisania jest ta z firmą kurierską (Poczta Polska, DHL), często zyskujemy na tym także rabaty za ilość nadawanych przesyłek.

Jeśli chcesz poszerzyć asortyment swojego e-sklepu lub dopiero szukasz takiego warto zaznajomić się z ofertą hurtowni. Dzisiaj bardzo dużą popularnością cieszy się współpraca na zasadzie dropshippingu, czyli sprzedaży produktów przez Internet polegającej na przeniesieniu odpowiedzialności za proces wysyłki towaru na dostawcę. Sklep internetowy jedynie zbiera zamówienia i przesyła je do dostawcy.

Platforma Selly Shop nie ogranicza się do standardowych towarów. W grę wchodzą także treści elektroniczne (ebooki, audiobooki, pliki, programy).

Selly.pl oferuje szeroką gamę integracji. Od wspomagających sprzedaż serwisów takich jak Allegro czy ebay do systemów finansowo-księgowych. Warto zapoznać się z ich ofertą, która znajduje się na stronie.

Regulamin i dokumenty

Nie można rozpocząć działalności e-sklepu bez spisania najważniejszych dokumentów. Są to przede wszystkim regulamin i polityka prywatności. Trzeba pamiętać, że te dokumenty normuje prawo i wszystkie zapisy muszą być zgodne z najnowszymi uchwałami.

Wystawienie towaru i marketing

Pozostaje nam wypełnić sklep produktami i zainwestować w działania marketingowe. Najważniejsze na początek jest pozycjonowanie strony (SEO) oraz Google Adwords. Warto wprowadzić także sklep do porównywarek cen i zaplanować akcję związaną z e-mail marketingiem. Jednak niech was kreatywność nie opuszcza, marketing jest bardzo szerokim pojęciem, dlatego warto zapoznać się z jego tajnikami i przyciągać nowych klientów, którzy będą do was wracać. To na pewno wpisuje się w przepis na sukces!

Zobacz również