•   Sobota, 22 czerwca 2024
Przesyłki i dostawa

Jak nadać przesyłkę?

 Bardzo duża liczba osób ma kogoś, do kogo wysyła paczki na święta. Jest to zazwyczaj siostra albo brat, którzy mają małe dzieci, a my jesteśmy dziadkami, chętnymi itp. co zazwyczaj wysyłamy? Oczywiście, to, co najbardziej cieszy, czyli zabawki, malowanki, kredki oraz ubranka. Wszystko to, jest nadawane w kartonie, który zazwyczaj bez problemu dociera do odbiorcy. Ale czy zawsze?

 No właśnie, niekiedy okazuje się, że paczka idzie bardzo długo lub dochodzi trochę poturbowana. Najgorzej jest, jeśli się okaże, że przesłana zabawka jest pęknięta lub całkowicie połamana. Jak nie dopuszczać do takich sytuacji? Jeśli chodzi o szybkość, to najlepszym wyjściem jest kurier. Co jeśli nie potrafimy nadać takiej przesyłki, gdyż zawsze korzystaliśmy z innego dostawcy? Spokojnie, wszystkiego się dowiesz w poniższym artykule.

Szybko i łatwo

Oczywiście, pierwszym krokiem jest zamówienie kuriera. Robimy to ma się rozumieć przez Internet. Cała sztuka polega na wypełnieniu formularza, którzy zostaje wysłany i zaakceptowany przez firmę. Jednak, musimy pamiętać, że kurier naszej paczki nie przygotuje do transportu i trzeba to zrobić samemu. Od czego zacząć? Przede wszystkim, potrzebny jest karton, który będzie miał prawidłowy rozmiar. Jaki to jest? Taki, który nie jest ani za duży, ani za mały. Jeśli pudełko będzie zbyt obszerne, to zawartość będzie się przesuwać po wnętrzu. Jeżeli zaś zdecydujemy się na zbyt małe, to przedmioty będą się stykać z bokami kartonu, a do tego dopuścić nie możemy. W przypadku, kiedy jakiś przedmiot posiada nieregularne kształty, to należy go zabezpieczyć nie tylko z zewnątrz, ale także od środka.

Kiedy mamy już karton, przedmioty oraz tworzywo, którym będziemy zabezpieczyć, bierzemy się za pakowanie. Wkładamy po kolei, najpierw rzeczy cięższe, a później lekkie. Kiedy w naszej paczce znajdują się także ciuchy, to najlepiej wszelkie kruche rzeczy, włożyć pomiędzy odzież. Dzięki temu, nie potłuką się one. Skoro okaże się, że znajdują się w naszym kartonie puste przestrzenie, powinniśmy zabezpieczyć je w porządny sposób. Najlepiej zrobić to przy pomocy styropianu. Jest on lekki oraz odpowiednio elastyczny, aby chronić zawartość paczki. Kiedy już karton jest zapakowany, upewnijmy się, że jego kształty są regularne.

W momencie, kiedy pojawi się u nas kurier, wręczamy mu przesyłkę. Jeśli Twój karton będzie krzywy, mokry lub też będzie z niego wystawać zawartość, to kurier może odmówić przyjęcia paczki, pamiętaj o tym podczas pakowania.

Zobacz również