•   Niedziela, 25 lutego 2024
Strony www

Którego wykonawcę strony www wybrać?

Pomimo iż w dzisiejszych czasach stworzenie strony internetowej może wydawać się wręcz banałem, to w rzeczywistości wcale nie jest takie oczywiste. Mało tego, jeśli sami nie posiadamy umiejętności niezbędnych do budowy witryn internetowych, powinniśmy znać kluczowe wyznaczniki, które w odpowiedni sposób pomogą nam dobrać wykonawcę. Chodzi oto, że dzięki nim będziemy potrafili w odpowiedni sposób przedstawić swoje potrzeby, cele i wymagania oraz zweryfikować pracę kogoś, kto będzie odpowiedzialny za jej stworzenie. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak i kto powinien wykonać stronę internetową. Przeczytaj go koniecznie!

Wykonanie strony www świadczy o firmie

Zacznijmy od tego, że bez względu na to, kto będzie odpowiedzialny za wykonanie strony www Twojej firmy, musisz zdać sobie sprawę, że od tej pory właśnie ta witryna będzie stanowiła Twoją wirtualną wizytówkę, przez pryzmat której będą postrzegali Cię Twoi klienci, kontrahenci, a może nawet i media. W związku z tym nie możesz więc pozwolić sobie na to, by stworzona została w sposób nieprofesjonalny i daleki od estetycznego. Przede wszystkim dlatego, że takie działanie może bowiem sprawić, że zamiast z dumą odnosić się z adresem swojej strony www, będziesz musiał się jej wstydzić, a w najgorszym przypadku usunąć ją i kolejny raz zapłacić za stworzenie nowej.

Wykonawca strony www – w jaki sposób go wybrać?

Przede wszystkim, zanim zapadnie kluczowa decyzja na temat tego, kim będzie wykonawca strony www, która będzie nas reprezentowała w sieci, należy zadać sobie kilka kluczowych pytań – zarówno na wstępie, jak i podczas samego już przeglądania ofert. Wyglądają one następująco: do czego ma służyć strona WWW i czy ma być wyłącznie wizytówką z danymi teleadresowymi, portalem pełnym treści, a może sklepem internetowym? Oraz czy potencjalny wykonawca strony www daje dostęp do swojego port folio i czy to portfolio jest autentyczne i czy inne stworzone przez niego strony istnieją? Pojawia się również pytanie czy gust i poczucie estetyki potencjalnego wykonawcy witryny zgadza się z naszym i czy oferowane ceny nie są zbyt wysokie lub zbyt niskie? Warto się zastanowić także nad tym, czy potencjalny wykonawca strony www cieszy się dobrą opinią w branży i wśród swoich innych klientów oraz czy z potencjalnym wykonawcą witryny od początku ma się dobry kontakt i prężnie odpowiada na nasze zapytania? Na końcu dobrze pomyśleć także nad tym, czy w ofercie znajdują się również inne usługi komplementarne do strony www, z których można by w przyszłości skorzystać (np. pozycjonowanie)?

Dopiero, jeśli już najdziesz odpowiedź na te wszystkie pytania, otrzymasz satysfakcjonującą Cię wycenę i w najlepszym wypadku rekomendacje swoich znajomych, którzy wcześniej zlecali budowę serwisu www temu samemu wykonawcy, jesteś na dobrej drodze do posiadania wymarzonej strony www.

Zobacz również