•   Poniedziałek, 15 lipca 2024
Przesyłki i dostawa

5 Najlepszych firm kurierskich w Polsce

Prowadzisz działalność? Jeśli jesteś nowoczesny i chcesz mieć większe zyski, to z pewnością nie ograniczasz się do tego, żeby sprzedać swoje produkty, tylko i wyłącznie w sklepie stacjonarnym, ale także w Internecie. Dzięki temu, nie musisz się ograniczać tylko i wyłącznie do klientów, którzy są z niedalekich okolic. Mając swój sklep w sieci, możesz posiadać zarówno fanów z całej polski jak i z zagranicy. Aby jednak wysyłać im towary, to musisz mieć odpowiednich dostawców, którzy nie będą psuli opinii twojej działalności.

Zamawiałeś kiedykolwiek coś przez Internet kurierem i musiałeś czekać przez tydzień? Nie było to miłe uczucie i z pewnością nie miałeś ochoty na powtórne zakupy w tym sklepie szczególnie, dlatego, że mieli oni tylko jedną opcje wysyłki. Jeśli się okaże, że jedna firma zawiedzie, to niekiedy sprzedać maja także inna opcje dostawy. Dzięki temu, nie dzieje się tak, że nie wracamy więcej do zakupów u danego sprzedawcy.  Dlatego, my także powinniśmy mieć nie tylko możliwość dostawy kurier czy pocztą, ale także obie opcje na raz.

Jak wybrać najlepszego kuriera? Możemy skorzystać z usług tych, którzy są najlepsi w Polsce. Jakie firmy do nich należą? Są to UPS, DPD, DHL, GLS oraz Siódemka, czyli 5 najlepszych firm kurierskich w Polsce. Każdy klient czy sprzedawca, korzysta właśnie z ich usług najczęściej.  W każdej z wymienionej firm, koszty dostawy grają potężna rolę. To one decydują o tym, jak często będzie ona wybierana i która będzie na czele rankingu. Im mniejsze ceny, tym większy popyt.

Pakowanie paczki

Jednak dostawa, to nie tylko jej czas czy jakość. Bardzo ważne jest również to, jak zapakujemy naszą paczkę. Jak wiadomo, nikt nie będzie postępował z paczką jak z jajkiem, więc może podczas transportu zostać uszkodzona. Dlatego, musimy odpowiednio pakować nasze produkty, aby do klienta docierały w całości, a nie w kawałkach. W tym przypadku, bardzo ważną rolę gra karton, w którym będzie wysyłany przedmiot. Musi on być wytrzymały i najlepiej wodoodporny. Każdą, nawet najmniejszą rzecz, zawsze trzeba odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu możemy użyć zarówno styropianu, jak i foli bąbelkowej. Styropian będzie idealny dla większych produktów, które mogą ulec uszkodzeniu i są dość kosztowne. W folię, okręcamy te przedmioty, które są mniejsze i łatwo o ich zgniecenie. Pamiętaj również o schludnym oklejeniu taśmą. Mimo iż, wydaje nam się to śmieszne, to jednak jest konieczne, ponieważ świadczy o estetyce oraz dbałości o klienta, a często trafiają si e tacy, co patrzą na kompletnie każdy szczegół. 

Zobacz również