•   Poniedziałek, 15 lipca 2024
Strony www

Skuteczna optymalizacja strony internetowej cz.1

Prowadzenie strony internetowej bez znaczenia czy firmowej, czy prywatnej wymaga od nas wielu działań, które mają na celu podniesienie atrakcyjności prezentowanych przez nas treści. Aby myśleć o dobrze prosperującym biznesie opartym o stronę www, powinniśmy zadbać o odpowiednią jej optymalizację oraz pozycjonowanie. Optymalizacja strony jest szeregiem działań, które mają na celu ułatwić naszym odbiorcom korzystanie z naszej witryny oraz wspomóc pozycjonowanie naszej strony

w wyszukiwarkach internetowych. Jest to dosyć skomplikowane działanie, jednak w dzisiejszym artykule dowiecie się jak skutecznie zoptymalizować swoją stronę www.

Wiele serwisów internetowych tworzonych przez webmasterów jest mało zoptymalizowana nie tylko pod względem użytkowania, lecz także pod względem SEO. Brak wymaganych znaczników, zbyt krótki meta opis i meta tytuł sprawiają, że taka strona internetowa o wiele trudniej się pozycjonuje i mamy małe szanse na uzyskanie czołowych wyników wyszukiwania. Z tego względu tak ważne jest przeprowadzenie audytu naszej strony i wprowadzenie poprawek, jakie z tego audytu wynikają.

Największym błędem w tworzeniu i prowadzeniu stron www jest zbyt uboga treść. Artykułu i informacje, jakie publikujemy
w naszym serwisie internetowym, nie mogą być zbyt krótkie. Nie sprzyja to wyglądowi strony oraz jej postrzeganiu przez roboty Google. Powinniśmy przykładać też dużą uwagę do publikowanych treści. Powinny być unikalne i tworzyć logiczną całość. Mile widziane jest także do każdego artykułu dodawanie grafik lub zdjęć z podpisem i alternatywnym tekstem.
Takie czynności skutecznie poprawią pozycje naszej strony w wynikach Google.

Bardzo ważny z punktu widzenia wyników wyszukiwania jest też kod naszej strony. Powinniśmy wyeliminować z niego niepotrzebne linijki oraz zadbać o jego poprawność. Sprawdzić go możemy jednym z popularniejszych walidatorów kodu dostępnym w sieci. Do optymalizacji strony warto korzystać z różnego rodzaju wtyczek dostępnych dla poszczególnych systemów CMS. Dzięki nim w szybkim tempie pozbędziemy się niepotrzebnych elementów naszej witryny oraz dodamy wszystkie wymagane znaczniki, oraz wzbogacimy nasz serwis o wiele dodatków, które poprawią funkcjonowanie naszego serwisu.

Zobacz również