•   Niedziela, 25 lutego 2024
Zdjęcia do sklepów internetowych

Ile kosztuje zrobienie zdjęcia produktu do eSklepu?

Jeżeli posiadamy własny sklep internetowy, inwestycja w dobrej jakości zdjęcia produktowe może się opłacać. Klienci doceniają możliwość obejrzenia danego produktu z bliska, pod różnymi kątami, z każdej strony i w różnych wariantach kolorystycznych. Jednak nie każdy początkujący sprzedawca może sobie pozwolić na takie zdjęcia. Najprostszym rozwiązaniem jest tzw. fotografia packshotowa. Pod tą tajemniczą nazwą kryją się proste zdjęcia produktów wykonywane na białym tle. Ich koszt bywa różny.

Od czego zależy cena zdjęć packshotowych?

Czynników wpływających na koszt fotografii packshotowej jest wiele. Pierwszą ważną kwestią jest ilość zdjęć, które zlecamy. Przy jednorazowych, dużych zamówieniach zawsze możemy liczyć na spore upusty cenowe. Wiele zależy również od tego, jak trudny do sfotografowania jest dany produkt. Niełatwo fotografuje się np. przedmioty przezroczyste czy odblaskowe. Zdjęcia takich produktów będą z pewnością droższe.

Każdy produkt przed zrobieniem zdjęcia należy odpowiednio przygotować. Dla przykładu sukienka powinna być wyprasowana, a szklany wazon wypolerowany. Jeżeli oddamy do sfotografowania przedmioty w złym stanie wizualnym, pracownicy studia fotograficznego będą musieli doprowadzić je do porządku, co oczywiście podniesie cenę usługi.

Czy warto inwestować w zdjęcia packshotowe?

Zdjęcia packshotowe wbrew pozorom są dosyć trudne do wykonania. Nic dziwnego, że profesjonaliści cenią wysoko tego rodzaju usługi. Jednak podanie konkretnych cen jest niemożliwe. Każde studio ma swój cennik, a w wielu przypadkach dokonywana jest indywidualna wycena danego zlecenia. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że zrobienie dobrej fotografii produktowej wraz z jej obróbką w odpowiednim programie graficznym zajmuje około pół godziny. Fachowcy, którzy dobrze znają się na tego typu fotografii cenią swój czas, więc cena 5-10 złotych za zdjęcie nie wchodzi w grę. Taką stawkę proponują raczej amatorzy z dosyć kiepskim sprzętem. Zastanówmy się dziesięć razy, zanim skorzystamy z ich usług, bo oszczędności mogą okazać się pozorne. Profesjonalne studio zapewni nam po pierwsze wysoką jakość zdjęć, po drugie zaś krótki czas oczekiwania na realizację zamówienia. Jeżeli interesują nas wyłącznie takie usługi musimy liczyć się z ceną od 20 do 50 złotych za zdjęcie. Zainwestowane pieniądze zwrócą nam się bardzo szybko w postaci dużo lepszych wyników sprzedażowych.

Zobacz również