•   Sobota, 22 czerwca 2024
Przesyłki i dostawa

Jak zaadresować przesyłkę?

Każdy z nas, przynajmniej raz w życiu miał do czynienia z przesyłką, a konkretnie z jej nadaniem. Nie należy do żadnych trudnych czynności, ale trzeba w tym celu udać się na pocztę, która nie zawsze jest blisko. Znacznie lepszym pomysłem na wysyłanie paczki jest skorzystanie z usług kuriera. Jest nie tylko szybsze, ale także wygodniejsze, gdyż zjawi się u nas pan, który przesyłkę odbierze.

Wiele osób wie, jak zapłacić kurierowi przez Internet, jednak nie wszyscy wiedzą, jak paczkę zaadresować. Jeśli zamawiamy kuriera to robimy to perz Internet. Oczywiście, wpierw musimy znaleźć stronę firmy, która zajmuje się usługami kurierskimi. Jest to bardzo łatwe, ponieważ wystarczy wpisać kluczowe słowo w wyszukiwarkę. Jeśli już będziemy mieć stronę, gdzie chcemy zamówić dostawcę, to szukamy formularza, który będziemy musieli wypełnić. Po co? Jest to czynność równoważna z wypełnianiem na poczcie dokumentu, na który wpisujemy adres odbiorcy. W tym jednak przypadku mamy do czynienia z dwoma adresami. Pierwszym jest ten, pod który ma przyjść kurier po packę, czyli nadawcy. Pojawią nam się tam tabele, które należy wypełnić według wskazówek, które znajdują się obok. W miejscu gdzie pisze obok pustego pola „imię” wpisujemy nasze imię i tak dalej. Pamiętaj, że ulice muszą być odpowiednio napisane przy użyciu polskich znaków, gdyż może się okazać, że mieszkasz na ulicy Sądowej, ale napisałeś Sadowej. Jest to różnica, szczególnie dla kuriera, który nie będzie mógł trafić pod Twój adres. 

Dane odbiorcy

Kolejnym krokiem jest podanie danych odbiorcy. Jest to osoba, która Twoją paczkę otrzyma. Czynności wpisywania wyglądają identycznie jak w przypadku adresy nadawcy, więc już wiemy jak to zrobić.  Pamiętaj, że powinny być podane jak najbardziej szczegółowe dane, aby można było łatwo osobę zweryfikować. Bardzo ważna rolę odgrywa także numer telefonu odbiorcy. Jest on niezbędny po to, aby kurier mógł się z osobą, do której jest nadawana przesyłka, skontaktować. Dzięki tremu, będzie możliwość umówienia się na konkretną godzinę. Uniknie się w ten sposób nieporozumień oraz dostarczania paczki kilka razy z powodu nieobecności domowników.

Pamiętaj również o prawidłowym zapakowaniu paczki. Jest to bardzo ważna czynność, ponieważ decyduje o tym, czy zawartość przetrwa podróż czy też nie. Warto wiedzieć, jaki karton dobrać oraz cym zabezpieczyć przedmioty, które są kruche lub szklane.

Zobacz również