•   Poniedziałek, 15 lipca 2024
Przesyłki i dostawa

Pakowanie przesyłki dla kuriera

Masz rodzinę, która mieszka na drugim końcu polski? Jeśli tak, to z pewnością, zamierzasz wysłać jej paczkę, jak co roku. Trafia ona zwykle do dzieci, które są małe i zawsze cieszą się z otrzymania każdego drobiazgu od cioci czy babci. Co się często wysyła takim szkrabom? Przede wszystkim zabawki. Jeśli nie ma się swych dzieci lub już dawano z zabawek wyrosły, to zawsze w sklepie na widok jakiejś ciekawej od razu przypominasz sobie o synku czy córeczce siostry lub córki. Jednak wysyłane są nie tylko zabawki, ale także malowanki, kredki czy ciuszki. Wszystko to jednak, musi być odpowiednio zapakowane i wysłane, jeśli chcemy, aby dotarło do rodziny przed świętami.

Niekiedy zdarza się jednak, że dotrzeć nie zdąży lub jest w bardzo kiepskim stanie, a zawartość uległa np. pokruszeniu czy połamaniu. Co zrobić w takim wypadku? Oczywiście, zmienić dostawcę. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze uszkodzenia mogą pochodzić od przewoźnika. Niekiedy wynikają one z naszych błędów, jakie popełniliśmy podczas pakowania przesyłki.

Jeżeli zamierzamy wysłać paczkę tym razem kurierem, ponieważ będzie to nie tylko szybsze, ale także nie będzie trzeba chodzić na pocztę. Nie będziemy także musieli się martwić, że przesyłka nie dojdzie na czas. Jednak, mimo wszystko, trzeba posiadać wiedzę prawidłowego pakowania przesyłki, gdyż w razie gdyby nie była ona taka jak trzeba, kurier może jej nie przyjąć.

Jak prawidłowo pakować?

Pamiętaj o pierwszorzędnej kwestii, czyli kartonie. Nie wysyłamy paczek w papierze oklejonym, taśmą, ponieważ nie zostanie ona przyjęta jak wspominane było wyżej. Dlatego, trzeba wiedzieć, jaką wielkość kartonu dobrać do przesyłanej zawartości. Nie może on być ani za duży ani za mały? Jak określić wielkość? Jeżeli zawartość będzie przylegała do ścian pudełka, to znaczy, że jest ono za małe. W przypadku za dużego pudła, zauważymy od razu, że przestrzeni wolnej jest za dużo. Pamiętaj, aby kruche oraz nieregularne kształtem rzeczy zabezpieczyć dodatkowo np. folia bąbelkową.

Każda paczka, jaka trafia w ręce kuriera, powinna być regularnych kształtów. Dzięki temu, bez problemu zmieści się na palecie, a co więcej, nie będzie miała możliwości turlania się wewnątrz samochodu.

Jeżeli chcemy wysyłać żywe zwierzęta, czyli owady lub ptaki – innych nie wolno, to musimy skorzystać z usługi Poczty Polskiej Ekspres24. Takie przesyłki nie powinno być długo transportowane, dlatego powinniśmy wybrać taki sposób dostawy, zapewnia to największe szanse na przeżycie dla zwierzęcia. Pamiętaj, że taka paczka, nadana być musi przed określoną godziną. Pamiętaj również, że wysyłanie paczki z żywą zawartością nie powiedzie się, jeżeli zostanie ona nadana w dzień poprzedzający dzień wolny od pracy. 

Zobacz również