•   Poniedziałek, 15 lipca 2024
Przesyłki i dostawa

Usługi dodatkowe na Poczcie

Bardzo dużo osób w dzisiejszych czasach wysyła paczki. Jest to spowodowane tym, że kupowanie przez Internet stało się normalnością, więc każdy woli siąść przed komputerem i coś znaleźć niż chodzić po sklepach i stać w korkach.

Zwykle podczas zamawiania czegoś przez Internet, korzystamy z usług poczty lub kuriera. To, na które się zdecydujemy zależy tylko od nas. Jeśli chcemy mieć coś nasz szybko, to zwykle wybieramy kuriera. W przypadku, kiedy zamawiamy jakąś małą rzecz, która nie jest droga, wolimy skorzystać z poczty, ponieważ za kuriera wyszłoby na za dużo i nieadekwatnie do zamawianej rzeczy.

Jeśli sami wysyłamy paczkę, to także dajemy klientowi możliwość wyboru. Możemy także zdecydować się tylko na jedno, jeśli chcemy. Nie jest to jednak dobre wyjście, ponieważ jeśli masz w swojej ofercie dość drobne rzeczy, to ktoś będzie wolał zapłacić za list 2 złote i poczekać sobie dłużej, ponieważ jeśli kurier miałby przynosić np. kilka spinek, które są po 50 groszy, to nie byłoby top poważne. Dlatego tez, musimy zapewnić klientom możliwość wyboru. Nie powinniśmy sami za nich decydować, ponieważ nie wiemy, jaką kto woli przesyłkę. Skoro jesteśmy sprzedawcami, to wiemy także, jak zapakować taką paczkę. Jeżeli jesteś poważny i dbasz o swych klientów, to z pewnością, pamiętasz o tym, że każda paczka powinna być odpowiednio zabezpieczona. Nie możesz także wysyłać jej zakręcone w papier i zaklejonej taśmie, ale jak przystało na kompetentnego sprzedawcę, zawsze wszystko jest pakowane do schludnych pudełek. Muszą one być mocne i wytrzymałe, aby wszelkie przesyłki docierały w stanie nieuszkodzonym, ponieważ to Ty będziesz musiał ponosić koszty przesyłki, a także przedmiotu, który został zniszczony. Najlepiej jest stosować przy dużych paczkach styropian, który wkładamy w wolne przestrzenie pomiędzy przedmioty. Jeśli wysyłamy list, w którym znajduje się dość mała rzecz, to wypada zabezpieczyć przedmiot folią bąbelkową, aby w razie zgniecenia, nie został zniszczony lub połamany.

Nie tylko listy i paczki

Jeśli ktoś woli dostać paczę, która dostarczy mu poczta, to my musimy się do jej placówki wybrać. Oczywiście zanosimy już pięknie zapakowana paczkę i oklejoną taśmą, w taki sposób, aby nic ze środka nie wystawało. Mimo iż, niekiedy nie chce się nam jeździć, to akurat poczta nie jest tylko przeznaczona dla paczek czy listów. A więc, skoro akurat będziesz musiał coś wysłać klientowi, to przy okazji, możesz także np. zapłacić rachunki za gaz, prąd itp. jeśli zepsuł Ci się komputer, to masz tam także możliwość zrobienia przelewu, jeśli tylko tego potrzebujesz. Możesz tam również kupić sobie książkę, coś do jedzenia, gazetę, czy nawet kredki, malowankę i zabawki dla dziecka, jeśli akurat stoi z Tobą w kolejce. To, że idziemy na pocztę, wcale nie znaczy, że nasza wizyta musi ograniczyć się do wysłania czy odebrania paczki. 

Zobacz również